Indiana Associated Press All-State High School Football Teams

ap all state

Ben Davis, which finished No. 7 in the High School Football America Top 100 national rankings, leads the Associated Press Class 6A All-State high school football team with seven players on the first team.

Quarterback Reese Taylor, who won Indiana’s Mr. Football award, leads the way and he’s joined by running back Johnny Adams and wide receiver Broc Thompson on offense. On defense, the Giants are represented by defensive lineman Willie Ervin and defensive backs D.J. Johnson, Elijah Ball and Jontae Dobson.

CLASS 6A

OFFENSE

QB—Reese Taylor, 5-11, 170, Sr., Indianapolis Ben Davis

RB—Johnny Adams, 5-10, 190, Sr., Indianapolis Ben Davis

RB—Sampson James, 6-1, 205, Jr., Avon

WR—David Bell, 6-2, 195, Jr., Warren Central

WR—Isaac Guerendo, 6-1, 195, Sr., Avon

WR—Broc Thompson, 6-2, 175, Sr., Indianapolis Ben Davis

OL—Branson Deen, 6-3, 255, Sr., Lawrence Central

OL—Luke Martin, 6-3, 285, Sr., Fishers

OL—Justin Britt, 6-4, 280, Jr., Warren Central

OL—Payton Lamping, 6-2, 270, Jr., Franklin Central

OL—Payton Ditchley, 6-3, 275, Sr., Franklin Central

K—Ben Norton, 6-1, 165, Sr., Fishers

ALL-PURPOSE—Christian Covington, 5-10, 190, Sr., Fort Wayne Snider

DEFENSE

DL—Lawrence Johnson, 6-3, 305, Sr., Fort Wayne Snider

DL—Beau Robbins, 6-4, 240, Jr., Carmel

DL—Antrez Baker, 6-4, 235, Sr., Brownsburg

DL—Willie Ervin, 6-2, 200, Sr., Indianapolis Ben Davis

LB—Johnny May, 6-0, 225, Sr., Hamilton Southeastern

LB—Cameron McGrone, 6-1, 215, Sr., Lawrence Central

LB—Joey Schmidt, 6-2, 220, Jr., Carmel

DB—Paul Moala, 6-1, 205, Sr., Penn

DB—D.J. Johnson, 6-0, 178, Sr., Indianapolis North Central

DB—Elijah Ball, 6-0, 200, Sr., Indianapolis Ben Davis

DB—Jontae Dobson, 5-10, 180, Sr., Indianapolis Ben Davis

P—Max Chaffee, 6-0, 185, Sr., Penn

HONORABLE MENTION

QB—Dylan Bishop, Franklin Central; Jordan Garrett, Indianapolis Pike; Trenton Kelley, Columbus North; Anthony Maceo, Portage; Donyell Meredith, Lawrence Central; Cameron Misner, Avon; Eddie Schott, Southport; Kyle Strakis, Brownsburg; Mathew Wilkerson, Lafayette Jeff; Jiya Wright, Homestead.

RB—Keishon Edwards, Fort Wayne Northrop; Romeir Elliott, Warren Central; Camari Hunt, Carmel; Marquis Munoz, Lafayette Jeff; Michael Pitz, Franklin Central; Carson Steele, Center Grove.

WR—Justin Becker, Fort Wayne Carroll; Atticus Clouse, Carmel; Jaylen Flemmons, Columbus North; Jesse Harper, Valparaiso; Jermaine Hoskins, Indianapolis Ben Davis; Bryce Kirtz, Brownsburg; Cole Maguire, Indianapolis North Central; Jay Segal, Lafayette Jeff; Luke Shayotovich, Avon; Dean Tate, Warren Central; Zach Usenick, Penn; Donivan Wright, Lawrence Central.

TE—Isaiah Dunnuck, Fishers.

OL—Kendal Alexis, Lawrence North; Addison Batton, Avon; D.J. Bowles, Avon; Garrett Carroll, Penn; Payton Ditchley, Franklin Central; Michael Jerrell, Indianapolis Pike; Ty McCaskill, Penn; David Morris, Indianapolis Ben Davis; Matthew Robinson, Westfield; Alex Scott, Chesterton.

K—Jack James, Fort Wayne Snider; Jack Knight, Noblesville.

DL—Trent Bowsher, Perry Meridian; Cole Brevard, Carmel; Tico Brown, Homestead; Michael Dahlkamp, Lake Central; Austin Daming, Center Grove; Dalton Davis, Noblesville; Lucas Hunter, Center Grove; Madison Norris, Hamilton Southeastern; Reece Staples, Valparaiso; Trent Taylor, Warren Central; Cole Williams, Center Grove.

LB—Tyler Bukur, Valparaiso; Collin Caldwell, Westfield; Brittain Chandler, Lafayette Jeff; Mario Coles, Franklin Central; Sir’Zion Dance, Indianapolis Ben Davis; Emmanuel Davis, Fishers; Eddie Dziennik, Noblesville; Drake Guerrero, Portage; Jaylin Johnson, Indianapolis Pike; Brigham Kleinhenz, Columbus North; Keilan Laws, Indianapolis Ben Davis; Ben Leary, Carmel; Jackson Long, Lake Central; Lane McClone, Warsaw; Seth Sontich, Fishers; Ramon Stallings, Indianapolis North Central; Jalen Stringer, Warren Central; Sevonte Sumpter-Bey, Brownsburg; Caden Watson, Crown Point; Cody Wilkerson, Chesterton; Elijah Williams, Indianapolis Pike.

DB—Manny Bellamy, Lawrence Central; Julius Brents, Warren Central; Gabe Collins-Green, Southport; Reece Crossin, Valparaiso; Nate Frey, Carmel; Zane Greene, Indianapolis Pike; J.D. Harris, Columbus North; Koby Hauser, Westfield; J.D. Harris, Columbus North; Ethan Hoover, Fort Wayne Snider; Harold Jones, Lawrence North; Kamryn Molton, Avon; Michael Scarsella, Valparaiso; Tyler Watson, Center Grove; Sedric Wright-Enlow, Lafayette Jeff.

CLASS 5A

OFFENSE

QB—Josh Major, 5-10, 170, Sr., Columbus East

RB—Jamon Hogan, 5-7, 160, Sr., Columbus East

RB—Markese Stepp, 6-0, 2-5, Sr., Indianapolis Cathedral

RB—Tyrone Tracy, 6-0, 185, Sr., Decatur Central

WR—Keyshawn McGill, 6-1, 160, Sr., Michigan City

WR—Jacob Luedeman, 6-1, 160, Sr., Indianapolis Roncalli

TE—Carter Herrin, 6-7, 228, Sr., Terre Haute South

OL—Emil Ekiyor, 6-4, 339, Sr., Indianapolis Cathedral

OL—Jaylen Turner, 6-5, 293, Sr., Indianapolis Tech

OL—Austin Keele, 6-1, 255, Jr., New Palestine

OL—Marc Sciutto, 5-11, 240, Sr., Columbus East

OL—Bennett Clark, 6-6, 265, Sr., Zionsville

K—Chris Freeman, 6-1, 165, So., Zionsville

DEFENSE

DL—Brian Fuller, 5-11, 230, Sr., Zionsville

DL—Javias Gray, 5-10, 265, Jr., Kokomo

DL—Jason Cundiff, 6-0, 190, Sr., Floyd Central

LB—Hugh Davis, 6-1, 215, Sr., Indianapolis Cathedral

LB—Cade Morgan, 6-1, 200, Sr., Indianapolis Roncalli

LB—Walter Foster, 5-11, 185, Sr., McCutcheon

LB—Jackson Barrow, 6-1, 215, Sr., Indianapolis Cathedral

LB—Butch Knox, 5-11, 175, Sr., Harrison (West Lafayette)

DB—Quantrell Porter, 6-1, 175, Sr., Bloomington South

DB—Luke Cameron, 6-1, 210, Sr., Kokomo

DB—Ethan Summa, 6-2, 185, Sr., Columbus East

DB—Larry Tracy, 5-11, 175, Jr., Decatur Central

P—Josh Gorball, 6-1, 200, Sr., Concord

HONORABLE MENTION

QB—Bryce Jefferson, Decatur Central; Ray McCall, Bedford North Lawrence; Mike McCullough, Michigan City; Zach Neligh, New Palestine; Kyle Wade, Kokomo.

RB—Dawson Anderson, Plainfield; Luke Canfield, New Palestine; Dawson Dahnke, Harrison (West Lafayette); Ryan Hammond, Whiteland; Shawn Hapenny, Terre Haute North; Jack Perkins, Kokomo; Darquan Richardson, New Albany.

WR—Nathan Barrett, Terre Haute North; Tommy Fossett, Zionsville; Tre Gray, South Bend Adams; Triston Wilkinson, Castle.

OL—Carl Adindu, Munster; Zach Clark, Columbus East; Riley Edgerton, Martinsville; Grant Magnuson, Concord; Nathen Pine, Kokomo; Brandon Seibert, LaPorte; Jack Sherman, Terre Haute North; Roman Weber, Bedford North Lawrence; Steven Worlds, Goshen.

TE—Tyler Thomas, Columbus East.

K—Cole Hussung, Floyd Central; Merrick Strykowski, Indianapolis Roncalli; Sam Thomasson, Columbus East.

DL—Landan Burton, New Palestine; John Harris, Indianapolis Roncalli; Ty Henderson, Columbus East; Sam Lewis, Bloomington South; Nick Robbin, McCutcheon; Logan Robinson, New Palestine; Chamaar Smith, Decatur Central; Christian Vasquez, Michigan City.

LB—JP Clark, Zionsville; Clayton Coll, Franklin; Angelo Cooper, Terre Haute North; Keon Dillon, Harrison (West Lafayette); Brian Fuller, Zionsville; Noah Hurlock, Kokomo; Nash Murphy, Columbus East; Keynon Sholty, Terre Haute South; Josh Stevens, McCutcheon; Chase Triplett, Michigan City.

DB—Jase Dressler, Terre Haute South; Phillip King, Bloomington South; Mason Kaletha, Michigan City; Ryker Large, New Palestine; Nick Nelson, Zionsville; Bo Sanders, Indianapolis Cathedral.

P—Spencer Downhour, Franklin; Tyler Silvia, Indianapolis Cathedral.

CLASS 4A

OFFENSE

QB—Andrew McCormick, 6-1, 205, Sr., East Noble

RB—Tor’jon Evans, 5-5, 155, So., Evansville Central

RB—Mitchell Orschell, 5-9, 160, Sr., Franklin County

WR—Isaiah Dunham, 6-2, 195, Sr., Evansville Reitz

WR—Luke Bumbalough, 6-0, 175, Jr., New Castle

TE—Justin Brown, 6-4, 220, Sr., East Central

OL—Joe Tippmann, 6-6, 283, Jr., Fort Wayne Dwenger

OL—Elisha Tipping, 6-2, 260, Sr., Wawasee

OL—Luke Watson, 6-4, 275, Sr., New Haven

OL—Micah Yoder, 6-2, 185, Sr., Northridge

OL—Dane Smith, 6-2, 260, Sr., Mooresville

K—Ben VonGunten, 6-0, 165, Sr., Leo

ALL-PURPOSE—Tyler Knepley, 6-2, 210, Sr., Western

DEFENSE

DL—Blake Jansky, 6-1, 192, Jr., Lowell

DL—Isaiah Hulse, 6-0, 225, Sr., Beech Grove

DL—Ryan Pisarski, 6-0, 285, Sr., Hobart

DL—Joseph Wharton, 6-3, 220, Sr., Hammond Morton

LB—Kadafi Coleman, 5-11, 209, Sr., Griffith

LB—Andrew Ault, 5-10, 185, Jr., Western

LB—Tim Johns, 6-3, 230, Sr., Greenwood

DB—Jordan Jusevitch, 6-0, 205, Sr., Lowell

DB—Devonta Hall, 5-10, 160, Jr., South Bend Washington

DB—Connor Utley, 5-10, 150, Sr., Northridge

DB—Malik Chatman, 6-2, 173, Sr., Jasper

P—Josh Fryar, 6-5, 280, So., Beech Grove

HONORABLE MENTION

QB—Seth Gallman, Greenwood; Alex Maxwell, East Central; Niah Williams, New Castle; Nicholas Wilson, New Prairie.

RB—Luke Conner, Boonville; Damon Lux, Shelbyville; Da’ziaun Sargent, Evansville Reitz; Charlie Spegal, Delta; Logan Storie, East Central; Jaylen Washington, Lebanon.

WR—Darrell Brown, Marion; Jon Eineman, Mooresville; Jaeger Gill, Lowell; Eli Pancol, Pendleton Heights; Heisman Skeens, Mississinewa.

TE—Conner Battinau, Greenwood; Mitchell Wildman, Lowell.

OL—Dominic Appleton, South Bend St. Joseph; Mitchell Campbell, Fort Wayne Dwenger; Amari Curtis, Culver Academies; Noah Hammond, Franklin County; Mark Hiestand, South Bend St. Joseph; Aidan Kendall, South Bend Riley; Isaiah McWilliams, South Bend Washington; Alex Faulkner, Mishawaka.

K—Michael Garrett, Fort Wayne Dwenger; Andrew Han, South Bend St. Joseph; Jake Wallman, Mooresville.

DL—Andy Ashburn, Western; Darius Alexander, Fort Wayne Wayne; David Deossett, Boonville; Jacob Fabini, Fort Wayne Dwenger; Daniel Flaherty, New Prairie; Will Ingle, NorthWood; Isaac Johnson, Fort Wayne South; Nick Young, Greenwood.

LB—Trevor Adler, Lebanon; Rick Bearden, Western; Kenny Cook, East Noble; Carlis Falls-Wells, Evansville Bosse; Kiave Guerrier, Evansville Central; Braydon Hart, Angola; Mason Hunt, Delta; Nate LaFree, Plymouth; Ryan Spangler, Mooresville; Bryce Taylor, Greenwood; Tanner Yocum, East Central.

DB—Trevor Cook, Northview; Romeo Echols, Beech Grove; Sam Lewis, Shelbyville; Nathan Lloyd, East Central; Brian Loudermilk, Culver Academies; Cade McCoin, Mississinewa; DeAndre Smart, NorthWood; Bronson Yoder, NorthWood.

P—Brandt Applegate, Yorktown; Alec Brunson, DeKalb; Aaron Martin, Jennings County; Bailey Salary, Fort Wayne Wayne.

CLASS 3A

OFFENSE

QB—Graham Toole, 5-9, 175, Sr., Vincennes Lincoln

RB—Sage Hood, 6-0, 210, Jr., West Lafayette

RB—Kenyon Ervin, 5-4, 172, Sr., Evansville Memorial

WR—Jacob Pressler, 6-4, 195, Sr., Indianapolis Brebeuf

WR—Ben Stevens, 5-10, 180, Sr., Danville

TE—Wes Obermeier, 6-6, 240, Sr., Gibson Southern

OL—Drew Hart, 6-7, 315, Sr., Evansville Memorial

OL—Atanasio Sete, 6-0, 339, Sr., Mishawaka Marian

OL—Beck Davis, 6-4, 230, Sr., Garrett

OL—Trey Freeman, 6-1, 310, Sr., Fort Wayne Concordia

OL—Lendon Underwood, 5-10, 250, Sr., Brownstown Central

K—JJ Wadas, 5-9, 185, So., Andrean

ALL-PURPOSE—Tyler Watson, 6-1, 195, Sr., Tri-West

DEFENSE

DL—Cade Winslow, 6-2, 200, Sr., Greencastle

DL—Dylan Plant, 6-1, 210, Sr., Danville

DL—Keioni McGuire, 5-10, 228, Sr., Evansville Memorial

DL—George Karlaftis, 6-5, 258, Sr., West Lafayette

LB—Jay Higgins, 6-2, 210, So., Indianapolis Brebeuf

LB—Mason Parris, 6-2, 230, Sr., Lawrenceburg

LB—Luke Staton, 6-3, 200, Sr., West Lafayette

LB—Dillon Howell, 6-0, 195, Sr., Indianapolis Brebeuf

DB—Logan Blake, 6-1, 185, Sr., Tri-West

DB—Branson Combs, 6-3, 210, Jr., Evansville Memorial

DB—Dakota Caton, 5-10, 160, Sr., Sullivan

P—Michael Lindauer, 6-3, 185, Jr., Evansville Memorial

HONORABLE MENTION

QB—Jack Conner, Sullivan; James DeLange, Hanover Central; Mark Nondorf, Indianapolis Chatard; Derrick Ozobu, Indianapolis Brebeuf; Isaac Sellers, Gibson Southern; Diomoni Small, Indianapolis Ritter; Luke Touloukian, West Lafayette.

RB—Ty Hambright, Fort Wayne Luers; Thomas Kaser, Guerin Catholic; Jalen Peake, North Harrison; Hunter Privett, Lawrenceburg; Jordan Rader, Peru; Teely Rhyne, Andrean; Reese VanCleave, Southmont; Clay Whitney, Monrovia.

WR—Evan Brishaber, Salem; Ben Egenolf, Indianapolis Ritter; Caden Kotter, Vincennes Lincoln; Gary Spence, South Vermillion; Gabe Wright, Indianapolis Brebeuf.

TE—Alec Burton, Danville; Jackson Shake, Sullivan; Henry Woodcock, Indianapolis Ritter.

OL—Adam Bedel, Batesville; James Boso, Indianapolis Chatard; Adam Bowman, Maconaquah; Nick Buchanan, Danville; Sal Diagostino, Tri-West; Jacob Freels, Sullivan; Bryce Geibel, Indianapolis Ritter; Mitch Gigli, Fort Wayne Luers; Kaler Marr, Danville; Drew Rasler, West Noble; August Schott, West Lafayette; Noah Singer, Gibson Southern.

K—Russell Moricz, Wheeler.

DL—Sam Ashton, Guerin Catholic; Gavin Bollman, Greencastle; Will Kellison, Indianapolis Chatard; Isaiah Lacey, Indian Creek; Alex Lichlyter, Evansville Memorial; Tyler Norment; Jimtown; Ryan Ohlsen, Evansville Memorial; Brett Rudolph, North Harrison.

LB—Wes Bedwell, Sullivan; Avery Blocker, North Harrison; Brock Combs, Evansville Memorial; Jay Higgins, Indianapolis Brebeuf; Trace Matsell, Gibson Southern; Devin Merrimee, Evansville Memorial; Dawson Patrick, Knox; Nik Weiss, Jimtown; Zach Whitfield, Mishawaka Marian; Cameron Williams, Andrean.

DB—Simon Banks, Indianapolis Brebeuf; Colin Barker, John Glenn; Dylan Crossen, Guerin Catholic; Justin Gaston, Fort Wayne Luers; Trey Heidlage, Batesville; Michael Hemingway, Mishawaka Marian; Miles McIlwain, Indianapolis Brebeuf; Kyle Nunemaker, Southmont; Logan Stevens, West Vigo; Miguel Turbaugh. Evansville Memorial.

P—Joey Anee, Indianapolis Chatard; Clay Campbell, Jimtown; Trevor Weiss, John Glenn; Jacob Handley, South Vermillion.

CLASS 2A

OFFENSE

QB—Jayce Harter, 6-2, 195, Sr., Southridge

RB—Andrew Barajas, 5-7, 150, Sr., Eastbrook

RB—Jack Rhoades, 6-1, 192, Sr., Woodlan

RB— Alex Stewart, 5-7, 170, Sr., North Posey

WR—Caleb Burkett, 6-1, 171, Sr., Tipton

WR—Zac Minnich, 6-1, 185, Sr., Milan

WR—Jonathan Pinyot, 6-0, 185, Sr., Heritage Christian

TE— Donald Guerrant, 6-0, 206, Sr., Woodlan

OL—Ryan Dziewicki, 6-0, 250, Sr., Boone Grove

OL—Robby Gossett, 6-3, 285, Sr., Triton Central

OL—Justus Kalley, 6-3, 270, Sr., Lapel

OL—Eric Scheeringa, 6-3, 230, Sr., North Newton

OL—Jake Taylor, 6-1, 250, Sr., Eastbrook

K—Aaron Lovell, 5-10, 155, Jr., Evansville Mater Dei

ALL-PURPOSE—A.J. Muegge, 5-11, 170, Sr., Eastern Hancock

DEFENSE

DL—Michael Boots, 6-2, 235, Sr., Evansville Mater Dei

DL—Mitchell Carter, 6-3, 211, Sr., Southridge

DL—Garrett Miller, 6-0, 225, Sr., Western Boone

DL—Nico Wankerl, 5-11, 190, Sr., Centerville

LB—Chance Howard, 6-0, 175, Sr., Linton-Stockton

LB—Jesse Kissel, 6-1, 215, Sr., North Posey

LB—Ben Korniak, 5-10, 200, Sr., Rensselaer

LB—Kody Witham, 6-1, 210, Sr., Centerville

DB—Keaton Cox, 5-9, 180, Sr., Linton-Stockton

DB—Joe Huff, 5-9, 155, Sr., Shenandoah

DB—Drew Lowery, 5-9, 185, Sr., Indianapolis Scecina

DB—Jack Wright, 6-3, 190, Sr., Indianapolis Scecina

P—Tyler Smith, 6-2, 205, Sr., Paoli

HONORABLE MENTION

QB—Mac Ayres, Indianapolis Scecina; Nino Barbosa, Whiting; Justin Durkes, Woodlan; Peyton Estes, Heritage Christian; Levi Frazier, Lapel; Ty Lawson, Paoli; Jarett Lewis, Eastern Hancock; Travis McGuire, Frankton; Dylan Paul, Boone Grove; K.J. Roudebush, Tipton; Chris Valentine, Speedway; Manning Webb, South Spencer; Spencer Wright, Western Boone.

RB—Jair Adams, Heritage Christian; Alfred Armour, Indianapolis Howe; Ethan Demaree, Triton Central; Cobie Dillard, Indianapolis Scecina; Sam Jackson, Speedway; Jed Minnich, Milan; Jordan Owens, Rensselaer; Chris Pritchett, Centerville; Chase Rheinlander, Evansville Mater Dei; Ryan Solomon, Western Boone; Ian Strange, Paoli.

WR—Sam Englert, Forest Park; David Baker, Indianapolis Scecina; Logan Benson, Western Boone; Conner Gill, Lapel; Walker Massey, Evansville Mater Dei; Dietrich Sears, Paoli; Luke Stoker, Tipton; Jaylen Taylor, South Spencer.

TE—Caleb Bloom, Lapel; Clay Dalton, Eastbrook.

OL—Michael Campbell, Paoli; Dane Castleman, Woodlan; Owen Davisson, Rensselaer; David Delph, Frankton; Dylan Frost, Shenandoah; Dalton Guffey, Shenandoah; Dominique Hampton, Speedway; Drew Lovan, Shenandoah; Patrick Lyons, Indianapolis Scecina; Jevin Malkey, Winchester; Nathan Ozenbaugh, Manchester; John Rohrig, Milan; Ethan Smith, Boone Grove; Brady Stephens, Eastern Hancock; Luke Wilkening, Boone Grove.

K—Asher King, Heritage Christian; Malachi Qualls, Lapel; Zane Shilts, Eastbrook; Nathan Slack, Tipton; Lance VanMatre, Eastern (Greentown).

DL—Nathan Burgan, Milan; Alexander Burton, Eastern Hancock; Cole Cooper, Centerville; Wilson Daulton, Rochester; Matt Gentry, Southridge; Cameron Ginter, Cascade; Baily Gravely, Clarksville; Bradley Groover, River Forest; Jaret Humphrey, Lewis Cass; Zack Meus, Heritage Christian; Jacob Miller, Eastern Hancock; Trevor Savage, Alexandria; Orrin Schmidt, Milan; Preston Scott, Lapel; Aidan Stevens, Rensselaer.

LB—Ethan Christy, North Putnam; Mason Durrett, Triton Central; Zane Gilbreath, Rochester; Xaine Kirby, Eastbrook; Chase London, Tipton; Ethan Lowry, Heritage Christian; Jackson Mann, Evansville Mater Dei; Luke Monize, Eastern (Greentown); Josh Myers, Shenandoah; Dallas Pugsley, Shenandoah; Issac Salinas, Delphi; Brian Spears, Boone Grove; Sebestian Spieth, Woodlan; Luke Standish, Rensselaer; Garrett Thomas, Knightstown; Colin Wagner, North Newton; Nick Wagner, Manchester; Devin Weakley, Western Boone; Nick Winders, Cloverdale; Tyishaun Woods, Indianapolis Scecina.

DB—Blake Carroll, Delphi; Ahlan Howard, Woodlan; Josiah Hudson, Lapel; Kaleb McCubbins, Providence; John McGrew, Evansville Mater Dei; Cade Pritchett, Mitchell; Tucker Schank, Southridge; Aaron Steele, Triton Central; Colt Wagner, North Newton.

P—Tyler Burton, Knightstown; Tom Davenport, Whiting; Dante Torres, Centerville.

CLASS A

OFFENSE

QB—Carson Blair, 6-0, 190, Sr., Southwood

RB—Dawson Basinger, 5-10, 200, Jr., North Central (Farmersburg)

RB—Joe Callahan, 5-9, 170, Sr., Sheridan

WR—Devon Anderson, 5-11, 160, Sr., Carroll (Flora)

WR—Peyton Trexler, 6-0, 180, Sr., Southwood

TE—Drew Stichter, 6-1, 185, Sr., Triton

OL—Marcellus Anderson, 6-6, 320, Sr., Culver

OL—Blake Blevins, 6-0, 260, Sr., Hagerstown

OL—Emeka Jillani, 6-4, 295, Sr., Indianapolis Lutheran

OL—Conner Walker, 6-1, 233, Jr., Pioneer

OL—Tucker Young, 6-4, 315, Sr., Monroe Central

K—Andres Martinez, 6-1, 175, Sr., South Adams

ALL-PURPOSE—Caleb Hamilton, 6-0, 215, Sr., Eastern Greene

DEFENSE

DL—Mike Eakle, 6-3, 300, Sr., Indianapolis Lutheran

DL—Tyler Lafontaine, 6-2, 185, Sr., Adams Central

DL—Jayson Mersch, 5-10, 169, Sr., Pioneer

DL—Josh Vincent, 6-3, 300, Sr., Eastern Greene

LB—Mason Anderson, 6-1, 175, Sr., Churubusco

LB—Carlton Gray, 6-2, 225, Sr., Indianapolis Arlington

LB—Daniel Gregorich, 5-8, 193, Jr., Pioneer

LB—Brandon Howell, 6-0, 170, Sr., Fountain Central

DB—Jack Hudson, 6-0, 170, Sr., Lafayette Central Catholic

DB—Jack Kiser, 6-2, 205, Jr., Pioneer

DB—Jackson Rogers, 5-10, 160, Sr., Eastern Greene

DB—Wyatt Snyder, 5-10, 173, Sr., Monroe Central

P—Darren Dillon, 6-3, 285, Sr., Carroll (Flora)

HONORABLE MENTION

QB—Caleb Ballentine, Eastside; Nathaniel Butts, Fountain Central; Casey Conatser, Monroe Central; Trey Filbrun, Carroll (Flora); Owen Golliher, Hagerstown; Jacob Hill, North Vermillion; Andre Jones, Indianapolis Lutheran; Dalton Justice, Tri-County;James Snyder, Triton; Collin Stroup, Clinton Prairie; Carlos Velasquez, Lafayette Central Catholic.

RB—Duane Cobb, Indianapolis Arlington; Jacob Farris, West Washington; Mason Hicks, Hagerstown; Nathaniel Keener, Churubusco; Ezra Lewellen, Pioneer; Logan Macklin, Adams Central; Devon Martin, South Decatur; Ethan Rogers, Winamac; Sam Schoonveld, Clinton Prairie; Drew Schultz, Adams Central; Nick Wilson, Tri.

WR—Aaron Barnett, Fountain Central; Aaron Dean, Eastside; Jacob Fullerton, Clinton Prairie; Ethan Helton, Eastern Greene; Jackson Land, Springs Valley; Nick Mitchell, Monroe Central; Matthew Nose, Southwood; David Schwartz, Lafayette Central Catholic; Delano Shumpert, Triton; Alex Stirn, North Decatur.

OL—Malachi England-Elrod, North Central (Farmersburg); Corbyn House, North Decatur; David King, LaVille; Aiden Ortega, Southwood; Conner Ousley, Triton; Dawson Pattengale, Attica; Jason Pigg, Fountain Central; Garrett Schroder, Pioneer; Tanner Swindle, Sheridan; Hunter Wilson, Carroll (Flora).

K—Tanner Dreher, Covington; Connor Hanaway, North Miami; Parker Mays, Southwood; Gunnar Williams, Sheridan.

DL—Aaron Barnett, Fountain Central; McCollough Baysden, Eastside; Mitch Coapstick, Clinton Prairie; Keenan Day, Winamac; Joe Halderman, Northfield; Grant Kennedy, Lafayette Central Catholic; Taft Manship, Monroe Central; Alecks McBee, Culver; Nick Miller, South Adams; Caleb Murphy, West Washington; Kyle Niese, Covenant Christian (Indianapolis); Cody Swimm, Hagerstown.

LB—Kyle Dosch, Wes-Del; Sam Getz, Tri-County; Ryan Golliher, Hagerstown; Jalen Hammond, Adams Central; Jake Hartman, North Decatur; Tanner Packwood, West Washington; Kyle Reed, Northfield; Dalton Scott, South Putnam; Drew Sheridan, Attica; Zach Terry, Eastern Greene; Miles Von Tobel, Pioneer; Seth Wilson, Monroe Central.

DB—Zane Briggs, North Miami; Emery Brough, Covenant Christian (Indianapolis); Blaine Campbell, Eastern Greene; Nathaniel Johnson, Pioneer; Jalen Oliver, Hagerstown; Tye Orsund, Triton; Braydon Wagoner, Attica; Chuckie Wilcox, North Judson.

P—Rawlin Mills, Union City; Spencer Smith, Clinton Central.

JOIN OUR NEWSLETTER
Join our newsletter to get the latest high school football news and rankings delivered to your email.
We hate spam. Your email address will not be sold or shared with anyone else.

About the Author

Jeff Fisher

Jeff is an award-winning journalist and expert in the field of high school sports, underscored with his appearance on CNBC in 2010 to talk about the big business of high school football in America.

Jeff turned to his passion for high school football into an entrepreneurial venture called High School Football America, a digital media company focused on producing original high school sports content for radio, television and the internet.

Jeff is co-founder and editor-in-chief of High School Football America, which is a media partner with USA TODAY High School Sports.