FloridaHSFootball.com’s 2019 All-State High School Football Teams for All Classification

floridahsfootball.com all-state

Kudos to Joshua Wilson, founder of FloridaHSFootball.com, for taking the time to create the website’s 2019 All-State High School Football Teams. It’s an extremely tough job and I’d personally want to salute him for his support of high school football.

Below are all of his teams.

GAINESVILLE, Fla.  — Here are the 2019 Class 8A, 7A, 6A, 5A, 4A, 3A, 2A and 1A All-State Football Teams compiled by FloridaHSFotball.com Publisher Joshua Wilson along with the consideration of coach’s nominations and consultation of all-area/all-county teams as published by various media outlets from around the state. Stats, placements in all-area/all-county teams as well as schedule played by a respected school were all considered factors for the All-State Teams. Also, players from independent teams will be listed on the All-State for the classification they would have been placed in by the FHSAA based upon on the 2018-2019 reclassification enrollment numbers. 

Class 8A

SUPERLATIVES
OVERALL POY – Henry Parrish Jr., Miami Columbus
OFFENSIVE POY – Haden Carlson, Sr., Lutz Steinbrenner
DEFENSIVE POY – James Williams, Jr., Davie Western
COACH OF THE YEAR – Dave Dunn, Miami Columbus

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Haden Carlson, Sr., Lutz Steinbrenner
QB – Ryan Jankowski, Sr., Vero Beach
RB – Henry Parrish Jr., Sr., Miami Columbus
RB – Jaylan Knighton, Sr., Deerfield Beach
RB – A.J. Jones III, Jr., St. Johns Bartram Trail
WR – Jermaine Dawson, Jr., Vero Beach
WR – Bryan Robinson, Sr., Wellington Palm Beach Central
WR – Deajaun McDougle, Sr., Deerfield Beach
TE – Rocco Underwood, Jr., Lake Mary
OL – Ryan Rodriguez, Jr., Miami Columbus
OL – Gage Gaynor, Sr., Parkland Stoneman Douglas
OL – Matt Adock, Sr., Steinbrenner
OL – Bryce McNair, Sr., Deerfield Beach
OL – Jarquez Mango, Sr., Sanford Seminole
ATH – Jaquan Lowman, Sr., Apopka
UT – Deon Silas, Jr., Lutz Steinbrenner
K – Will Greig, Sr., St. Johns Bartram Trail

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Dylan Ruiz, Sr., Kissimmee Osceola
DL – Xavier Correa, Sr., Port St. Lucie Treasure Coast
DL – Jalen Carter, Sr., Apopka
DL – Stephen Passeggiata, Sr., Wellington
DL – Chantz Williams, Sr., Orange Park Oakleaf
LB –  Malaki Grant, Jr., Flagler Palm Coast
LB – Stephen Dix Jr., Sr., Orlando Dr. Phillips
LB – Branden Jennings, Sr., Jacksonville Sandalwood
LB – Jordan Smith, Sr., Sanford Seminole
LB – Martavius Davis, Sr., Deerfield Beach
DB – Trevez Johnson, Sr., St. Johns Bartram Trail
DB – Craig Sinclair, Sr., St. Johns Bartram Trail
DB – Sambo Ung, Sr., Sarasota Riverview
DB – Ben Knox, Sr., DeLand
ATH –  Omar Simpson, Jr., Davie Western
UT – James Williams, Jr., Davie Western
P – Dorian Hall, Sr., Sarasota Riverview

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Timmy McClain, Jr., Sanford Seminole
QB – Anarjahe Douriet, Sr., Wellington Palm Beach Central
RB – Marvin Scott III, Sr., Port Orange Spruce Creek
RB – Tino Hunt, Sr., Ruskin Lennard
RB – Travis Lesko, Sr., Altamonte Springs Lake Brantley
WR – Marcus Clarke, Sr., Winter Park
WR – Dean Patterson, Sr., Lutz Steinbrenner
WR – Terrance Anthony, Jr., Orange Park Oakleaf
TE – Keegan Davis, Jr., Port St. Lucie Treasure Coast
OL – Michael Rankins, Sr., Ruskin Lennard
OL – Logan Owens, Sr., Kissimmee Osceola
OL – Trevor Goodrich, Sr., Vero Beach
OL – Ryan Piersza, Jr., St. Johns Bartram Trail
OL – Decorri Brown, Sr., Palm Beach Gardens
ATH –  Chad Dodson, Sr., St. Johns Bartram Trail
UT – Dwayne McGee, Sr., Kissimmee Osceola
K – Spencer Richards, So., Kissimmee Osceola

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Shambree Jackson, Jr., Orlando Boone
DL – Josh Fleurjuste, Sr., Port St. Lucie Treasure Coast
DL – Danny Brown, Jr., DeLand
DL – Elijah Roberts. Sr., Miami Columbus
DL – Mike Cotter, Sr., Wellington
LB –  Shi Gaskin, Sr. Orlando Dr. Phillips
LB – Austin Brannen, Jr., Lutz Steinbrenner
LB – Ian Schoenwetter, Sr., DeLand
LB – Travion Barnes, So., Apopka
LB – Davon Hicks, Jr., Vero Beach
DB – Justin Hodges, Sr., Davie Western
DB – Matt Durrance, Jr., Lutz Steinbrenner
DB – Devin White, Sr., Riverview (Riverview)
DB – Jason Marshall, Sr., Miami Palmetto
ATH – Xavier Restrepo, Sr., Deerfield Beach
UT – Manny Stokes, Sr., Orlando Lake Nona
P – Colby Kinter, Sr., Orlando Olympia

THIRD TEAM OFFENSE
QB – Brandon McDuffey, Sr., Miami Columbus
QB – Carson Beck, Sr., Jacksonville Mandarin
RB – Jason Albritton, So., Lithia Newsome
RB – Trayvon Hall, Sr., Sarasota Riverview
RB – Keonte Coffie, Sr., Oviedo
WR – Karaun St. Louis, Sr,. Davie Western
WR – Aidan Bitter, Sr., Lutz Steinbrenner
WR – Jaden Alexis, Sr., Coconut Creek Monarch
TE – Jackson Mayer, Sr., St. Johns Bartram Trail
OL – Robert Menello, Sr., Port Orange Spruce Creek
OL – Devon Conkrite, Sr., Flagler Palm Coast
OL – Jonathan Denis, Sr., Homestead South Dade
OL – Jalen Rivers, Sr., Orange Park Oakleaf
OL – Antonio Meriweather, Sr., Apopka
ATH – Walter Simmons III, Sr., Orange Park Oakleaf
UT – O’Shae Baker, Sr., Sanford Seminole
K – Morgan Suarez, Sr., Wellington

THIRD TEAM DEFENSE
DL – Ashton Gillotte, Jr., Boca Raton
DL – Matthew Craig, Jr., Jacksonville Mandarin
DL – Phillip Burnett, Sr., St. Johns Bartram Trail
DL – Erik Rozanski, Sr., Davie Western
DL – Leonard Taylor, Sr., Miami Palmetto
LB –  K’Darious Poole, Sr., Jacksonville Mandarin
LB – Bryan Miller, Sr., Davie Western
LB – Deshauwn Alleyne, Jr., Port St. Lucie Centennial
LB – Cedric Johnson, Sr., Wellington Palm Beach Central
LB – Tyler Johnson, Jr., Homestead South Dade
DB – Markkeith Williams, So., Orlando Evans
DB – Myzel Williams, Sr., DeLand
DB – Evian Irving, Sr., Vero Beach
DB – Keshawn Washington, Sr., Homestead South Dade
ATH –  Jael Capretti, Sr., Orlando Timber Creek
UT – Jayden Cray, Sr., Sarasota Riverview
P – Hudson Levine, Sr., Jacksonville Mandarin

HONORABLE MENTION

QB Joe Nives, Sr., Ponte Vedra Nease; QB Turk Watkins, Jr., Port St. Lucie Treasure Coast; QB Pete Zamora, So., Coconut Creek Monarch; QB Collin Hurst, Fr., Davie Western; QB Jeff Sims, Sr., Jacksonville Sandalwood; QB Davon Wells, Sr., Kissimmee Osceola: RB Christian Roberts, Sr., Orlando Boone; RB Jaden Meizinger, Sr., Vero Beach; RB Joey Fleurjuste, Sr., Port St. Lucie Treasure Coast; WR Eric Weatherly, So., St. Johns Bartram Trail; WR Cameron Miller, Sr., DeLand; WR Kentron Poltier, Sr., Miami Palmetto; WR Xzavier Henderson, Sr., Miami Columbus; WR Brashard Smith, Jr., Miami Palmetto; OL Jaheim Shannon, Jr., Wellington Palm Beach Central; OL Jacob Otts, Sr., St. Johns Bartram Trail; OL Alex Howard, Sr., Orange City University; OL Anthony Verzi, Sr., Winter Park; OL Jose Mirabal, Sr., Homestead South Dade; OL Jack Thibodeau, Sr., Davie Western; OL James Wayne, Sr., Port St. Lucie Treasure Coast; OL Emanes Dorelus, Sr., Palm Beach Gardens; DL Guy Burkley, Sr., Flagler Palm Coast; DL Jamari Stewart, Sr., Port St. Lucie Centennial; DL Derek Wright, Sr., Port St. Lucie Treasure Coast; OL Jeremiah Henry, Sr., Oviedo; DL Desmond Mamudi, Jr., Steinbrenner; DL Adly Saint-Juste, Sr., Lake Worth; LB Aiden Lewin, Sr., Orlando Timber Creek; LB Jonathan Schrager, Sr., Altamonte Springs Lake Brantley;; LB Jordan Kolnick, Jr., Wellington Palm Beach Central; LB Quitman Kincaid, Sr., Ocala West Port; LB Clarke Hamilton, Jr., St. Johns Bartram Trail; LB Ahmanuel Thorpe, Sr., Vero Beach; LB Josh Mimms, Sr., Fort Pierce Central; LB Bobby McLaughlin, Sr., Coconut Creek Monarch; DB Donovan Thomas, Sr., Orange Park Oakleaf; DB Tyshon Tunnell, Sr., Clermont East Ridge; DB Lovie Jenkins, Sr., Ocoee; DB Jagger Ruiz, Sr., Wellington; DB Avantae Williams, Sr., DeLand; UT Jhaylin Embry, Sr., Jacksonville Sandalwood; K/P Mason Hall, Sr., Parkland Stoneman Douglas

Class 7A

SUPERLATIVES
OVERALL POY – Derek Wingo, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas
OFFENSIVE POY – Isaiah Connelly, Sr., Orlando Edgewater
DEFENSIVE POY – Jalil Core, Sr., Seffner Armwood
COACH OF THE YEAR – Cameron Duke, Orlando Edgewater

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Ezra Brennan, Jr., New Port Richey Mitchell
QB – Gerard Nesbitt, Sr., Plantation
RB – Isaiah Connelly, Sr., Orlando Edgewater
RB – Myles Montgomery, Jr., Neptune Beach Fletcher
RB – Demarkcus Bowman, Sr., Lakeland
WR – Jacolby George, Jr., Plantation
WR – Malachi Wideman, Sr., Venice
WR – Christian Leary, Jr., Orlando Edgewater
TE – Sage Ennis, Sr., Tallahassee Lincoln
OL – Marcus Dumervil, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas
OL – Bradley Ashmore, Sr,. Neptune Beach Fletcher
OL – David Anderton, Sr., Orlando Edgewater
OL – Anthony Smith, Sr., Lakeland
OT – Marlon Martinez, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas
ATH – Will Koch, Sr., Niceville
UT – Jonathan Fairbank, Sr., New Port Richey Mitchell
K – David Monroe, Jr., Tallahassee Lincoln

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Tyreak Sapp, Jr., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas
DL – Henry Bryant III, Sr., Delray Beach Atlantic
DL – Clyde Pinder Jr, Sr., Seffner Armwood
DL – Logan Schaeffer, Sr., Niceville
DL – Riyad Wilmot, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas
LB – Derek Wingo, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas
LB – EJ Perry, Sr,. Seffner Armwood
LB – Conroy Cunningham II, Sr., West Palm Beach Palm Beach Lakes
LB – Aidan Dark, Sr., Niceville
LB – Ruben Hyppolite, Sr., Hollywood McArthur
DB – Colby Dempsey, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas
DB – Jalil Core, Sr., Seffner Armwood
DB – Jeremiah McClendon, Jr., Delray Beach Atlantic
DB – Ja’Den McBurrows, Jr., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas
ATH – Aamaris Brown, Sr., Seffner Armwood
UT – Fenley Graham, Sr., Lakeland
P – Jackson Beebe, Sr., Naples Gulf Coast

SECOND TEAM OFFENSE
QB – David Wright, Jr., Tampa Bay Tech
QB – Cannan Mobley, Jr., Orlando Edgewater
RB – Lawrance Toafilli, Sr., Largo Pinellas Park
RB – Tyler Williams, Sr., New Port Richey Mitchell
RB – Antonio Outler, Jr., West Palm Beach Palm Beach Lakes
WR – Patrick Bryant II, Jr., Jacksonville Atlantic Coast
WR – Marcus Rosemy, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas
WR – Jack Goodrich, Jr., St. Johns Creekside
TE – Hunter Swetokos, Sr., Tarpon Springs East Lake
OL – Joey Kirner, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas
OL – Willie Lampkin, Sr., Lakeland
OL – Thomas Shrader, Sr., Venice
OL – Nolan Troyer, Sr., Seffner Armwood
OT – Mark Pitts, Sr., Gainesville Buchholz
ATH –  Ketron Hadley, Sr., Royal Palm Beach
UT – Mario Williams, Sr., Plant City
K – Garret Godfrey, Sr., Orange Park Fleming Island

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Cooper Davis, Sr., Melbourne Viera
DL – Micaiah Joseph, Sr., Delray Beach Atlantic
DL – Desmond Watson, Jr., Seffner Armwood
DL – Grady Kelly, Jr., Navarre
DL – Cleotis Anglin, Sr., Lakeland
LB –  Dylan Ridoplh, Sr., Wesley Chapel Wiregrass Ranch
LB – Nygil Shannon, Jr., Delray Beach Atlantic
LB – Shary Jefferson, Sr., Orlando Edgewater
LB – Jarves Scruggs, Sr., Largo Pinellas Park
LB – Jamarion Neal, Jr., Valrico Bloomingdale
DB – Tyreak Allen, So., Bradenton Manatee
DB – De’Kwan Hughes, Sr., Seffner Armwood
DB – Ajay Bradley, Sr., West Palm Beach Palm Beach Lakes
DB – Davon Martin, Sr., Orlando Edgewater
ATH –  Noah Biglow, Jr., Seffner Armwood
UT – Irone Jackson, Sr., Bradenton Manatee
P – Chris Rodriguez, Sr., Plant City

THIRD TEAM OFFENSE
QB – Zion Turner, So., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas
QB – Tre’Von Taylor, Jr., West Palm Beach Palm Beach Lakes
RB – Antonio Wright, Jr., Melbourne
RB – Tyler Scarborough, Sr., Crestview
RB – Quan Smith, Jr., Gainesville Buchholz
WR – Tyree Saunders, Sr,. Jacksonville First Coast
WR – Keith Walker, Sr., Wesley Chapel Wiregrass Ranch
WR – Romeo Medina, Sr., St. Cloud
TE – Shane Calhoun, Sr., St. Johns Creekside
OL – Lawrence Stubbs, Sr., Apopka Wekiva
OL – Bennett Corey, Sr., Orange Park Fleming Island
OL – Tyler Moss, Sr., Tallahassee Lincoln
OL – Ryan Sabin, Sr., Niceville
OT – Cade Koodsouradis, Sr., Crestview
ATH – Shomari Lawrence, Sr., Pompano Beach Blanche Ely
UT – Tyler England, Sr., Navarre
K – Preston Penton, Jr,. Navarre

THIRD TEAM DEFENSE
DL – Jeremiah Jackson, Sr., Orange Park Fleming Island
DL – Nathaniel Isaac, Sr., Kissimmee Tohopkealiga
DL – Joshua Glaze, Jr., Plantation
DL – Lee Hampton, Sr., Tallahassee Lincoln
DL – Jack Sykes, Sr., Valrico Bloomingdale
LB –  Channing Ratclife-Campbell, Sr., Seffner Armwood
LB – Neryan Forston, Sr., Tallahassee Lincoln
LB – Rowan Foskin, Sr., Venice
LB – Justin Porter, Sr., Bradenton Manatee
LB – Dontae Lunan, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas
DB – Eric Doctor Jr., Sr., Orlando Edgewater
DB – Marquis Lymon, So., Delray Beach Atlantic
DB – Cody Willoughby, Sr., Largo Pinellas Park
DB – Erik Ziegelman, Sr., Niceville
ATH –  Dylan Rosiek, Jr., Tarpon Springs East Lake
UT – Damien Curtis, Jr., Gainesville Buchholz
P – Jared Gonzalez, Sr., Lakeland Kathleen

HONORABLE MENTION

QB Marlon Courtney, Sr., Navarre; QB Chris Beard, Sr., QB Matt Trotto, Sr., Tarpon Springs East Lake; Tallahassee Lincoln; QB Peyton Mainolfi, Jr., Royal Palm Beach; QB Jayse Berzowski, So., Bradenton Manatee; QB Tyriq Starks, Sr., Lakeland George Jenkins; RB Chase Gillespie, So., Tallahassee Chiles; RB Anthony Hankerson, So., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas; RB Brian Battie, Sr., Sarasota; RB Montahj Joseph, Jr., Delray Beach Atlantic; WR Marko Skarica, Sr., Tallahassee Lincoln; WR Rob Graham, Sr., New Port Richey Mitchell; WR Greg Gaines III, So., Tampa Bay Tech; WR Bobby Moore, Sr., Tampa Bay Tech; WR Jayden Corbett, Jr., Bradenton Manatee; WR Christopher Johnson, Sr., West Palm Beach Palm Beach Lakes; OL Kimo Makaneole, So., Niceville; OL Austin Firestone, So., Niceville; OL Preston Brewer, Sr., Navarre; OL Chandler Kirton, Jr., Neptune Beach Fletcher; OL Ethan Ingram, Sr., Gainesville Buchholz; OL Manny Rushing, Sr., Winter Springs; OL Charles Armstrong, Jr., Bradenton Manatee; OL Kendrick Taylor, Sr., Fort Myers Riverdale; OL Nevell Brown, Sr., West Palm Beach Palm Beach Lakes. OL Devante Penny, Sr., Largo Pinellas Park; OL Gary Shepard, Jr., Mitchell; DL Zach Little, Orange Park Fleming Island; DL Gavin Rowell, So., Melbourne; DL Terelle Holliday, Sr., Crestview; DL Demetrius Kenon, Sr., Tallahassee Lincoln; DL Nicholas Syms, Sr., Largo Pinellas Park; DL Kenneth Brown, Jr., Orlando Edgewater; LB Tucker Owens, St. Johns Creekside; LB Shawn Smith, Sr., Lakeland; LB Noah Midthun, Sr., New Port Richey Mitchell; LB Johnathan Nelson, Sr., New Port Richey Mitchell; LB Jake Chaney, Jr., Lehigh Acres Lehigh; LB Jordan Fowler, Sr., Niceville; LB Payton Kerle, Sr., Niceville; LB Jeremiah Brown, Jr., Tallahassee Lincoln; LB Armando Acosta, Sr., Gainesville Buchholz; LB Zach Payne, Sr., Orange Park Fleming Island; LB Vincent Starling, Sr., West Palm Beach Palm Beach Lakes; DB Zack Sedros, Jr., Melbourne Viera; DB Nic Fairbank, Jr., New Port Richey Mitchell; DB Mike Smith, Sr., Jacksonville First Coast; DB Quadir Hall, Sr., Lakeland; DB Isaiah Blair, Sr., Orange Park Fleming Island; DB Azareye’h Thomas, So., Niceville; DB Jalen Glaze, Sr., Tallahassee Lincoln; DB Tommi Hill, Jr., Orlando Edgewater; DB Kendall Dennis, Sr., Lakeland; DB Charles Brantley, Jr., Venice; DB Myles Harden, Sr., Miramar; DB Kevin Knowles II, Jr., Hollywood McArthur; K Jose Garcia, So., Seffner Armwood

Class 6A

SUPERLATIVES
OVERALL POY – Tony Bartalo, Sr., Tampa Gaither
OFFENSIVE POY – Kyeandre Maglorie, Sr., Lake Minneola
DEFENSIVE POY – Tre’Von Allen, Sr., Miami Central
COACH OF THE YEAR – Mike Bennett, Pensacola Escambia

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Tony Bartalo, Sr., Tampa Gaither
QB – AV Smith, Sr., Pensacola Escambia
RB – Keyandre Maglorie, Sr., Lake Minneola
RB – Frank Peasant, Sr., Pensacola Escambia
RB – Amari Daniels, Jr., Miami Central
WR – Marquez Bell, Sr., Lake City Columbia
WR – Keedrick Murray, Sr., Clearwater
WR – DT Gideon, Sr., Pensacola Escambia
TE – Chamon Metayer, Sr., Miami Central
OL – Derrick Graham, Sr., Lake Minneola
OL – Laurence Seymore, Jr., Miami Central
OL – Jake Karsen, Sr., Tampa Gaither
OL – Brennan Smith, Jr., Pensacola Escambia
OL – Blaise Sparks, Sr., North Fort Myers
ATH – Jordan Smith, Sr., Lake City Columbia
UT – Khaishef Edwards, Sr., Largo
K – Ethan Gettman, Sr., Daytona Beach Mainland

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Tre’von Allen, Sr., Miami Central
DL – Tim Smith, Sr., Sebastian River
DL – Xavier Johnson, Sr., Pensacola Escambia
DL – Nazier Rogers, Sr., New Smyrna Beach
DL – Morven Joseph, Sr., Lakeland Lake Gibson
LB –  Jaylon McCluster, Sr., Largo
LB – Michael Moriarty, Jr., Naples
LB – Jaquarious “JJ” McKinley, Sr., Lake Gibson
LB – Le’vontae Camiel, Sr., Lake City Columbia
LB – Albert Nunes, Sr., Fort Myers Dunbar
DB – Tony Broadnax, Sr., Pensacola Escambia
DB  – Larry Smith, Jr., Jacksonville Robert E. Lee
DB – Hunter Mintzer, Sr., Tampa Gaither
DB – Dedrick Stanley II, Sr., Miami Central
ATH – Yulkeith Brown, Sr., Miami Central
UT – Daemon Hill, Sr., Palmetto
P – Austin Kurmay, Sr., St. Petersburg

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Katravis Marsh, Sr., Miami Central
QB – Xavier Williams, Sr., Palmetto
RB – Don Chaney, Sr., Miami Belen Jesuit
RB – Patrick Bowen, Sr., Fort Lauderdale Dillard
RB – Jaylon Glover, So., Lakeland Lake Gibson
WR – JoJo Blackmon, Jr., Pensacola Escambia
WR – Lajontay Wester, Sr., Palmetto
WR – Deveon Knighton, Sr., Tampa Gaither
TE – Dominic Mammarelli, Sr., Naples
OL – Cayden Baker, Sr., Fort Myers
OL – Tyler Ford, Sr., Lake City Columbia
OL – Mike Fangman, Sr., Naples
OL – Lukas Walker, Sr., Daytona Beach Mainland
OL – Trevor Arnett, Sr., Lakeland Lake Gibson
ATH – Taron Keith, Sr., Daytona Beach Mainland
UT – Philip Bangura, Sr., Kissimmee Gateway
K – Nick Herber, Sr., Naples

SECOND TEAM DEFENSE
DL – James Gardner Jr., Jr., Fort Pierce Westwood
DL – Collin Miles, Sr., Naples
DL – Ralph Mency, Sr., Jacksonville Robert E. Lee
DL – Gilber Edmond, Sr., Fort Pierce Westwood
DL – Eric Thomas Jr, Sr., Pensacola Washington
LB – Wesley Bissainthe, So., Miami Central
LB – Adrian Cabrera, Sr., Springstead
LB – Aubrey Burks, Jr., Auburndale
LB – Jamal Potter, Sr., Pensacola Escambia
LB – Ar’Quel Smith, Sr., Naples
DB – Isaiah Jones, Jr., Jacksonville Robert E. Lee
DB – Brady Webre, Sr., Naples
DB – Antrone Simmons, Sr., Pensacola Washington
DB – A.J. Powell, Sr., Naples
ATH –  Jordan Oladokun, Sr., Tampa Gaither
UT – Jaden McDowell, Sr., St. Augustine
P – Mac Chiumento, So., Daytona Beach Seabreeze

THIRD TEAM OFFENSE
QB – Rent Montie, Sr., Clearwater
QB – Shawqi Itraish, Jr., Bradenton Braden River
RB – Elan Sommala, Sr., Naples
RB – Chris Phillips, Jr., Gulfport Boca Ciega
RB – Yasias Young, Sr., Fort Myers
WR – Drelin Pittman, So., Tampa Gaither
WR – Robby Goecker, Sr., Bradenton Braden River
WR – Landarick Bradley, Sr,. Lake City Columbia
TE – Randy Pittman, Fr., Lynn Haven Mosley
OL– Mickey Hynes, Sr., Pensacola Washington
OL – Cole LeClair, Sr., Middleburg
OL – Carter Lees, Sr., Milton
OL – Colby McMillan, Spring Hill Springstead
OL – Darius Kimble, Sr., Lake City Columbia
ATH – Cobie Bates, Jr., Jacksonville Robert E. Lee
UT – Chase Smith, Jr., Palm Bay Bayside
K – Brett Reid, Jr., North Fort Myers

THIRD TEAM DEFENSE
DL – Mario Eugenio, So., Tampa Gaither
DL – LaRon Davis, Jr., Daytona Beach Mainland
DL – Christopher Thomas Jr, Jr., Fort Myers Dunbar
DL – Kevion Williams, Sr., Palmetto
DL – Gentle Hunt, Sr., Gainesville
LB –  R.J. Turner, Jr., Daytona Beach Mainland
LB – Tabari Taylor, Jr., Pensacola Escambia
LB – Luke Reeves, Sr., Bradenton Braden River
LB – Matt Desir, Sr., Naples Lely
LB – Terrod Kearse, Jr., Fort Myers Dunbar
DB – Jaheim Singletary, So., Jacksonville Robert E. Lee
DB – Kamari Wilson, So., Fort Pierce Westwood
SAF –Jy’vonte McClendon, So., Lakeland Lake Gibson
DB – Ra’Mello Dotson, Sr., Daytona Beach Mainland
ATH – Dequan Stanley, Jr., St. Augustine
UT – Khaya Wright, Sr., South Miami
P – Joe Justino, Sr., Middleburg

HONORABLE MENTION

QB R.J. Glod, Sr., Ponte Vedra; QB Cole Zarah, So., Jacksonville Robert E. Lee; QB Sammy Edwards, Sr., St. Augustine; QB Logan Hackett, So., Lakeland Lake Gibson; QB Logan Rogers, Jr., Port Charlotte; RB Anthony Alexis, Sr., Spring Hill Springstead; RB Antonio Mascote, Sr., New Smyrna Beach; RB Sagel Hickson, Jr., Palmetto; RB Jaden Booker, Fr., Naples Palmetto Ridge; WR Nyjah Gray, Jr., Lynn Haven Mosley; WR Gerand Turner, Sr., South Miami; WR Terry McKinney, Sr., Jacksonville Robert E. Lee; WR TJ Lockley, Jr., Daytona Beach Mainland; WR Garion Young, Sr., St. Petersburg Dixie Hollins; WR John Coleus, Sr., Fort Myers; OL Chris Camper, Sr., St. Augustine; OL Issiah Walker, Sr., Miami Norland; OL Ricky Anderson, Sr., Clearwater; OL Ben Pridemore, Sr., Gulfport Boca Ciega; OL Seth Forman, Sr., New Smyrna Beach; OL Marvin Farmer, Sr., Lake City Columbia; OL Carl Flowers Jr., Jacksonville Robert E. Lee; OL Lee Matthews, Sr., Palmetto; OL Josh Repetti, Sr., Fort Myers; OL Jacquez Shird, Sr., Fort Myers Dunbar; DL Will Frank, Sr., Ponte Vedra; DL Nick Campbell, Sr., Lake Minneola; DL Jai Robinson, Jr., Jacksonville Robert E. Lee; DL Matthew Nives, Sr., Clearwater; DL Quintin Roux, Sr., Palmetto; DL Daylon Lumpkin, Sr., Lake City Columbia; LB Marlon Pollock, Sr., Lake City Columbia; LB Keylen Gulley, Sr., Largo; LB Makenxo Maysonet, Sr., Spring Hill Springstead; LB Quinn McNulty, Sr., Bradenton Braden River; LB Eldrick Robinson II, Jr., Pensacola Washington; LB Jaden Dunn, So., Lake City Columbia; LB Noah Font, Sr., Bradenton Braden River; LB Shane Moran, Jr., Bradenton Braden River; LB Greg Dennard, Jr., Fort Myers; DB Logan Blevens, Sr., Spring Hill Springstead; DB Jacquez Hughes, Jr., Palmetto; DB Malakai Menzer, Sr., Punta Gorda Charlotte; DB Ryan Magel, Sr., Naples Golden Gate; DB Rashard Farmer, Sr., Palm Bay Heritage; DB Shyheim Brown, Jr., Lake City Columbia; DB Nehemiah Harris, Sr., Lake Minneola; DB Mikai Sanders, Jr., Gulfport Boca CIega; DB Greg Delaine, So., Fort Myers; K/P Nicholas Iovino, Sr., Hudson Fivay;  UT Max O’Rourke, Sr., Spring Hill Springstead; UT Charles Toombs, Sr., Immokalee; ATH Anthony Johnson, Sr., Miami Norland

Class 5A

SUPERLATIVES
OVERALL POY – Johnny Richardson, Sr., Lake Wales
OFFENSIVE POY – Avarius Sparrow, Sr., Orlando Jones
DEFENSIVE POY – Wait Huggins, Sr., Miami Northwestern
COACH OF THE YEAR – Elijah Williams, Orlando Jones

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Jaylon Worsham, Sr., Crawfordville Wakulla
QB – Eric Williams, Sr., Lake Wales
RB – Johnny Richardson, Sr., Lake Wales
RB – Avarius Sparrow, Sr., Orlando Jones
RB – Nathaniel Noel, Sr., Miami Northwestern
WR – Marcus Fleming, Sr., Miami Northwestern
WR – Leonard Manuel, Sr., Fort Lauderdale Stranahan
WR – Romello Brinson, Jr., Miami Northwestern
TE – John Godwin, Sr., Jacksonville Bishop Kenny
OL – Slade Watkins, Sr., Crawfordville Wakulla
OL – Tellek Lockett, Sr., Miami Northwestern
OL – Joshua Braun, Sr., Live Oak Suwannee
OL – Khristopher Love, Sr., Plantation American Heritage
OL – Connor McLaughlin, Sr., Tampa Jesuit
ATH – King Bedford, Sr., St. Augustine Menendez
UT – Dylan Brazil, Sr., Orlando Bishop Moore
K – Cade Freeman, Sr., Tampa Jesuit

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Gervon Dexter, Sr., Lake Wales
DL – Dallas Turner, Jr., Plantation American Heritage
DL – Bryan Moore, Sr., Orlando Jones
DL – Richard Pope, Sr., Port Orange Atlantic
DL – Wati Huggins, Sr., Miami Northwestern
LB – Joel Hadley, Sr., Lake Wales
LB – Brett Gerena, Sr., Tampa Jesuit
LB – Terrance Lewis, Sr., Miami Northwestern
LB – Angelo Philpot, Sr., Jacksonville Westside
LB – Amahri McCray, Sr., Miami Northwestern
DB – DeAngelo Sapp, Sr., Lake Wales
DB – Kameron Kinchens, Jr., Miami Northwestern
DB – Timothy Burns Jr, Jr., Miami Northwestern
DB – Decarrion McWilliams, Sr., Pensacola Pine Forest
ATH – Ladarrius Tennison, Sr., Rockledge
UT – Cole Castro, Jr., New Port Richey River Ridge
P – Max Monroe, Jr., Orange Park Ridgeview

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Edwin Rhodes, Sr., Plantation American Heritage
QB – Taron Dickens, Fr., Miami Northwestern
RB – Jordan Bolden, Sr., Crawfordville Wakulla
RB – Frank Gore Jr., Sr., Miami Killian
RB – Cade Reynolds, Sr., Cape Coral Mariner
WR – Andrew Tabor, So., Jacksonville Bishop Kenny
WR – Avery Boyd, Sr., Tallahassee Godby
WR – Douglas Emillen, Sr., Plantation American Heritage
TE – Jacob Batten, Sr., Brooksville Hernando
OL – Wilson Bruce, Sr., Crawfordville Wakulla
OL – Hamileck Gerius, Sr., Orlando Jones
OL – Anthony Harrell, Sr., St. Augustine Menendez
OL – Trevor Mayberry, Sr., Tampa Jesuit
OL – Lonnie Feagin, Sr., Lake Wales
ATH – Jyron “Papa” Gilmore, Sr., Citra North Marion
UT – Glen Miller, Sr., Orange Park Ridgeview
K – Jake Nobles, Sr., Rockledge

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Kendy Charles, Sr., Orange Park
DL – Evan Anderson, Sr., Orlando Jones
DL – Christopher Sharpe, Sr., Jacksonville Ribault
DL – Trenton Roberson, Sr., Wauchula Hardee
DL – Johnnie Brown, Sr., Sebring
LB – Michyl Shaw, Sr., Brooksville Nature Coast
LB – Makai Sawtell, Sr., Jensen Beach
LB – Mitrez Rawls, Sr., Pensacola Pine Forest
LB – Keyshawn Greene, Sr., Crawfordville Wakulla
LB – Tyler Berrong, Sr., Port Orange Atlantic
DB – Daryl Porter Jr, Sr., Plantation American Heritage
DB – Dominick Hill, Sr., Orlando Jones
DB – Javon Lee, Sr., Dunnellon
DB – Denzel Miller, Sr., Crawfordville Wakulla
ATH –  Anthony Roussos, Sr., New Port Richey River Ridge
UT – Zac “Buc” Offord, Sr., Citra North Marion
P – Marcus Ashwood Jr, Jr., Tampa Chamberlain

THIRD TEAM OFFENSE
QB – C.J. Shedd, Sr., Fort Myers Cypress Lake
QB – D.J. Otis, Sr., Jacksonville Westside
RB – Scooby Graham, Jr., Glen St. Mary Baker County
RB – Devin Baily, Sr., Tallahassee Rickards
RB – Ricky Parks, Sr., Tampa Jesuit
WR – Norman Love, Sr., Lake Wales
WR – Jullian Lewis, So., Fort Lauderdale Stranahan
WR – Jay Fraziers, Sr., Dunnellon
TE – Gunnar Grennwald, Jr., Satellite
OL – D’Adrian Freeman, Sr., Rockledge
OL – Xavier Strickland, Sr., Citra North Marion
OL – Mario Anderson, Sr., Tallahassee Rickards
OL – Jordan Love, Sr., Rockledge
OT – Lloyd Willis, Sr., Miami Killian
ATH – Dedric Hall, Sr., Brooksville Nature Coast
UT – Trevonte Rucker, Jr., Ocala Vanguard
K – Leo Zuazo, Jr., Miami Northwestern

THIRD TEAM DEFENSE
DL – Thomarius Walker, Sr., Pensacola Pine Forest
DL – Demetri McDougal, Jr., Terry Parker
DL – Keshaun Hudson, So., Coconut Creek
DL – James Ash, Sr., Tampa Chamberlain
DL – Reginald Harden, Sr., Jacksonville Raines
LB – David Vadala, Fr., Plantation American Heritage
LB – Geoff Banning, Sr., Inverness Citrus
LB – Shemar Monprevil, Sr., Fort Lauderdale Stranahan
LB – Jeremiah Dawson, Sr., Jacksonville Westside
LB – AJ Cottrill, So., Tampa Jesuit
DB – Quez Allen, Sr., Crawfordville Wakulla
DB – Jaye Brockington, Sr., Port Orange Atlantic
DB – Treyvon Hobbs, Sr., Jacksonville Raines
DB – Desmond Dailey, Sr., Ocala Vanguard
ATH – Da’Quan Gonzales, Jr., Jensen Beach
UT – Dave Herard, Sr., Fort Lauderdale Stranahan
P – Logan Swift, Sr., Ocala Vanguard

HONORABLE MENTION

QB Aaron Manning, Jr., Atlantic (Port Orange); QB Fabian Burnett, Sr., Brooksville Nature Coast; QB Trent Townsend, So., Dunnellon; QB Quintin Gross, Jr., Citra North Marion; RB Alex Noble, Sr., Panama City Beach Arnold; RB Duane Graham, Jr., St. Augustine Menendez; RB Contae Cason, Jr., Brooksville Central; RB Michael Lennett Jr., Jr., Fort Myers Cypress Lake; RB Jaheim Simmons, Jr., Pensacola West Florida; WR Torrey Gaines Jr., Sr., Atlantic (Port Orange); WR Jayden Campbell, Sr., Melbourne Eau Gallie; WR Brenden Shipp, Sr., Citra North Marion; WR Tyari Green, Sr., Ocala Lake Weir; WR Eric Young, Sr., Pensacola Pine Forest; OL Damontae Gibson, Jr., Glen St. Mary Baker County; OL Garrett Lucas, Sr., Tavares; OL Xavier Hall, Sr., Jacksonville Ed White; OL Antonio Smith, Sr., Ocala Vanguard; OL Cesar Reyes, Sr., Tampa Chamberlain; OL Michael Marotta, Sr., Brooksville Nature Coast; OL Ray Bolden, Sr., Jacksonville Westside; OL Josh Yarborough, Sr., Tallahassee Godby; DL Johnny Walker, Sr., Tampa Chamberlain; DL Chadwick Martin, Sr., Jacksonville Westside; DL Chris Jones, Sr., Coconut Creek; DL Kyan Gross, Sr., Crawfordville Wakulla; DL Weston Avera, Jr., Glen St. Mary Baker County; DL Chris Johnson, Sr., Jacksonville Ribault; DL Cole Newsome, Sr., Orlando Bishop Moore; LB Kalik Albertie, Sr., Yulee; LB Zach Lovett, Sr., Rockledge; LB Noah Bresson, Sr., Crystal River; LB Malcolm Small, Sr., Tallahassee Godby; LB Anthony Houston, Sr., Brooksville Nature Coast; LB Sam Wryals, Jr., Dunnellon; LB Dink Jackson, Sr., Melbourne Eau Gallie; DB Darrell Bryant, Jr. Jacksonville Terry Parker; DB Keonta Jenkins, Sr., Jacksonville Raines, DB Jaylen Martin, Tampa Chamberlain; DB Quintin Lindsey, Sr., Wauchula Hardee; DB Mykel Randall, Sr., Ocala Vanguard; DB Jordan Blackmon, Jr., Melbourne Eau Gallie; DB Travis Cooper, Tallahassee Godby; Levi McAffee, Jr., Tampa Robinson; K Sean Meister, Jr., Jacksonville Bishop Kenny; K Leo Duarte, Sr., Wauchula Hardee; P Max Tyner, Sr., Jensen Beach; P Bryce Alderman, Sr., Pensacola Pine Forest

Class 4A

SUPERLATIVES
OVERALL POY – Torrey Morrison, Jr., Miami Booker T. Washington
OFFENSIVE POY – Jacorey Brooks, Jr., Miami Booker T. Washington
DEFENSIVE POY – Donnell Harris Jr, Sr., Pinecrest Gulliver Prep
COACH OF THE YEAR – Matt Toblin, Jacksonville Bolles

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Torrey Morrison, Jr., Miami Booker T. Washington
QB – Greg “Deuce” Spann II., Sr., St. Petersburg Lakewood
RB – Camiren Grant, Sr., Panama City North Bay Haven
RB – Caziah Holmes, Sr., Cocoa
RB – Anton Hall Jr., Sr., Pinecrest Gulliver Prep
WR – Jacorey Brooks, Jr., Miami Booker T. Washington
WR – Ke’shawn Hughes, Sr., Palatka
WR – Ternard Summerall, Sr., Miami Booker T. Washington
TE – Simon Brackin, Sr., Jacksonville Bolles
OL – Gerald Mincey, Sr., Fort Lauderdale Cardinal Gibbons
OL – Marcus Tate, Jr., Fort Lauderdale NSU University School
OL – Jeremiah Jenkins, Sr., Miami Booker T. Washington
OL – Josh Stukey, Jr., Panama City North Bay Haven
OL – Richie Leonard, Sr., Cocoa
ATH – Zorian Stanton, Sr., Callahan West Nassau
UT – Mac Harris, Sr., The Villages
K – Nick King, Jr., Cocoa

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Jeremiah Peters, Jr., Miami Booker T. Washington
DL – Andarius Wilson, Sr., St. Petersburg Lakewood
DL – Dajavon White, Jr., Cocoa
DL – Tramel Logan Jr., Sr., Miami Booker T. Washington
DL – Donnell Harris Jr., Sr., Pinecrest Gulliver Prep
LB – Cortez McKenzie, Jr., St. Petersburg Lakewood
LB – Trevor Moffitt, Jr., Bushnell South Sumter
LB – Jack O’Keefe, Jr., Fort Lauderdale Cardinal Gibbons
LB – Emile Aime, Jr., Fort Lauderdale NSU University School
LB – Derrveron Maxwell-Black, Jr., St. Petersburg Lakewood
DB – Ricardo Hallman, Jr., Fort Lauderdale NSU University School
DB – Franklin Allen, Sr., Bushnell South Sumter
DB – Aumhryaun Brown, Jr., St. Petersburg Lakewood
DB  – Gabe Taylor, Sr., Pinecrest Gulliver Prep
ATH –  DeAngelo “DJ” Taylor, Sr., Tampa Catholic
UT – Caden Fordham, Jr., Jacksonville Bolles
P – Philip Pierre, Jr., St. Petersburg Lakewood

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Brody Palhegyi, Jr., Fort Lauderdale Cardinal Gibbons
QB –Nick Vattiato, Jr., Fort Lauderdale NSU University School
RB – Jaiden Dollard, Sr., Titusville Astronaut
RB – Tyler Willis, Sr., Delray Beach American Heritage
RB – Darrius Powell, Sr., Alachua Santa Fe
WR – Davis Ellis, Jr., Jacksonville Bolles
WR – Troy Stellato, Sr., Fort Lauderdale Cardinal Gibbons
WR – Thaiu Jones-Bell, Sr., Miami Carol City
TE – Eli Canode, Sr., Callahan West Nassau
OL – Hunter Gfell, Jr., Cocoa
OL – Gavin Woods, Sr., Starke Bradford
OL – Michael Weeks, Sr., Bushnell South Sumter
OL – Gunnar Hansen, Jr., Delray Beach American Heritage
OT – Cam Neal, Jr., Jacksonville Bolles
ATH –  Brandon Inniss, Fr., Fort Lauderdale NSU University School
UT – Chase Boyd, Sr., Fernandina Beach
K – Brandon Gielow, Sr., The Villages

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Ahmon Jefferson, Sr., Starke Bradford
DL – Jalen Reeves, Sr., Fort Lauderdale NSU University School
DL – Cameron Isom, Sr., Bushnell South Sumter
DL – Shemar Stewart, So. Miami Monsignor Pace
DL – Tre’von Riggins, Sr., St. Petersburg Lakewood
LB – Austin Keefer, Jr., Bushnell South Sumter
LB – Ruben Navarro, Sr., Delray Beach American Heritage
LB – Tyler Mitchum, Sr., Santa Rosa Beach South Walton
LB – Cody Doby, Sr., The VIllages
LB – Tyric Oliver, Sr., Starke Bradford
DB – Cedrick Hawkins, Fr., Cocoa
DB – Kionte Curry, Jr., Cocoa
DB – Will Netting, Sr., Jacksonville Bolles
CB – William King, Sr., Palatka
ATH – Nathaniel Davis, Sr., Starke Bradford
UT – Samari Smith, Sr., St. Petersburg Lakewood
P – Phil Tita, Jr., Fernandina Beach

HONORABLE MENTION QB Drake Roberts, Sr., Santa Rosa Beach South Walton; QB DJ Arroyo, Jr., Cocoa; QB Zach Bohannon, Sr., Delray Beach American Heritage; RB Colby Townsend, Sr., Keystone Heights; RB Kade Frew, So., Jacksonville Bolles; Erric Smith, Sr., Starke Bradford; TJ Tampa, Sr., St. Petersburg Lakewood; WR Marcellus Crutchfield, Sr., Tampa Catholic; WR J.M. Allen, Sr., Santa Rosa Beach South Walton; WR Andsion Coby, Sr., Delray Beach American Heritage; OL Garrett Segrest, Sr., Bushnell South Sumter; OL Terry McCullough, Sr., Callahan West Nassau; OL Nelson Williams, Sr., Palatka; DL A.J. Harris, Sr., Miami Carol City; DL Joshua Framer, Jr., Havana Gadsden County; DL Malik Hankerson, Sr., Starke Bradford; DL Wallace Harding, Sr., The Villages; DL Kalem Michel, Jr., Delray Beach American Heritage; LB Antonio Williams, Jr., Cocoa; LB Mack Marrone, Jr., Jacksonville Bolles; DB Kynian Murphy, Sr., Alachua Santa Fe; DB Gerrell Richardson, Sr., Alachua Santa Fe; DB Jamal Potts, Sr., Delray Beach American Heritage; DB Robert Floyd, Jr., NSU University School; DB Tyler Gaskin, Jr., Delray Beach American Heritage

Class 3A

SUPERLATIVES
OVERALL POY – Thaddius Franklin Jr., Jr., Hollywood Chaminade-Madonna
OFFENSIVE POY – Jordan Niles, Sr., Clearwater Central Catholic
DEFENSIVE POY – Kiuan Reid-Jacques, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
COACH OF THE YEAR – Jarrod Hickman, Tallahassee Florida High

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Willie Taggart Jr., Sr., Tallahassee Florida High
QB – Daniel Rennie, Sr., Cape Coral Oasis
RB – Thaddius Franklin Jr., Jr., Hollywood Chaminade-Madonna
RB – Jordan Niles, Sr., Clearwater Central Catholic
RB – Jamarian Samuel, Jr., Ocala Trinity Catholic
WR – Kevin Chandler, Sr., Melbourne Holy Trinity
WR – Richie Ilarraza, Sr., Clearwater Calvary Christian
WR – Marcus Burke, Jr., Jacksonville Trinity Christian
TE – Nick Elksnis, Jr., Jacksonville Episcopal
OL – Zach Perkins, Sr., Tampa Berkeley Prep
OL – Joseph Habinowski, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
OL – Zac Elman, Sr., Clearwater Central Catholic
OL – Miller Merriweather-Lewis, Ocala Trinity Catholic
OL – Jabez Anderson, Jr., Hollywood Chaminade-Madonna
ATH – Ja’Kobi Jackson, Sr., Pensacola Catholic
UT – Malik Curtis, Jr., Fort Myers Bishop Verot
K – Andres Borregales, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Kijuan Reid-Jacques, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
DL – Cade Denhoff, Jr., Lakeland Christian
DT – Cameron Williams, Sr., Benjamin
DL – Johnny Newton, Clearwater Central Catholic
DL – Marc Taglieri Jr., Sr., Bishop Verot
LB – Aaron Ford, Sr., Tallahassee Florida high
LB – Derrick Erickson, Sr., Fort Myers Bishop Verot
LB – Jordan Gilley, So., Tallahassee Florida High
LB – Chase Oliver, Sr., Ocala Trinity Catholic
LB – Jaylen Harrell, Sr., Tampa Berkeley Prep
DB – Torrie Cox II, Jr., Hollywood Chaminade-Madonna
DB – Ahmari Harvey, Jr., Tallahassee Florida High
DB – Joshua Pierre-Louis, Sr., North Palm Beach Benjamin
DB – Fred Davis, Sr., Jacksonville Trinity Christian
ATH – Damarius McGhee, Jr., Pensacola Catholic
UT – Lake Ellis, Sr., Orlando The First Academy
P – Marcus Gamboa, Jr., Fort Pierce John Carroll Catholic

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Harold Cook, Sr., Clearwater Calvary Christian
QB – Bryce Tompkins, Jr., Baldwin
RB – Kyjuan Herndon, Sr., Jacksonville Trinity Christian
RB – Chris D’or, Sr., West Palm Beach Cardinal Newman
RB – Alfred Menjor, Sr., Tallahassee Florida High
WR – Anthony Ballard, Jr., Lake Alfred Discovery
WR – Eddie Whipple, So., Daytona Beach Father Lopez
WR – Daniel McCulton, Sr., North Palm Beach Benjamin
TE – Max Holler, Winter Park Trinity Prep
OL – Austin Barber, Jr. Jacksonville Trinity Christian
OL – Logan Stinson, Sr., Tallahassee Florida High
OL – Mike Lofton, Sr., Clearwater Calvary Christian
OL – Cade Richards, Sr., Clearwater Central Catholic
OL – Donald Webster, Jr., West Palm Beach Cardinal Newman
ATH – Santino Marucci, Jr., North Palm Beach Benjamin
UT – Isaac Scroggins, Sr., West Palm Beach King’s Academy
K – Aidan Shahriari, Sr., Clearwater Calvary Christian

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Tyson McClendon, Jr., Baldwin
DL – Chris Kaczwara, Sr., West Palm Beach Cardinal Newman
DL – Robert Smith, Sr., Orlando The First Academy
DL – Christian Macauley, Sr., Jacksonville Wolfson
DL – Kenyatta Jackson Jr., So., Hollywood Chaminade-Madonna
LB –  CJ Davis, Sr., Pensacola Catholic
LB – Dylan Insolia, Sr., Fort Myers Bishop Verot
LB – C.J. Ross, Jr., Jacksonville Trinity Christian
LB – Erik Ramiro, Sr., Ocala Trinity Catholic
LB – Tyler Barnett, Sr., Clearwater Central Catholic
DB – Trevor Reaves, Sr., Miami Edison
DB – Miles Brooks, Sr., Jacksonville Trinity Christian
DB – Tre’ Donaldson, So., Tallahassee Florida High
DB – Chris Coley, Jr., Jacksonville Trinity Christian
ATH – Matthew James, So., Boca Raton St. Andrew’s 
UT – Ross Fournet, Sr., Windermere Prep
P – Parker Koch, So., Daytona Beach Father Lopez

HONORABLE MENTION

QB Luke Cohen, Sr., Winter Park Trinity Prep; QB Jay Allen, Jr., Fort Pierce John Carroll Catholic; QB Zach Tanner, So., Lake Alfred Discovery; RB Clyde Holland, Sr., Jacksonville Wolfson; RB Kai Martin, Jr., Clearwater Calvary Christian; RB Waymond Jordan Jr., So., Pensacola Catholic; RB Deandre Blake, Jr., Melbourne Central Catholic; RB Ershod Jasey II, Jacksonville Episcopal; WR Xavier McGriff, Sr., Baldwin; WR Christian Sanderson, Sr., Baldwin; WR Ashton Roy, Sr., Cape Coral Oasis; WR Shelton Quarles, Sr., Clearwater Calvary Christian; TE Thierry Dupress, Jr., Lake Alfred Discovery; OL Tre’Joun Brinson, Jr., DeFuniak Springs Walton; OL Dylan Norman, Sr., Winter Park Trinity Prep; OL Joey Schmidt, Jr., North Palm Beach Benjamin; OL Jonah Best, Sr., Windermere Prep; OL Michael Bright, Sr., Sarasota Cardinal Mooney; OL Jake Slaughter, Jr., Ocala Trinity Catholic; OL Caleb Johnson, Jr., Ocala Trinity Catholic; DL William Tippens, Sr., Jacksonville Trinity Christian; DL Antwan Scott, So., Daytona Beach Father Lopez; DL Samuel Williams, Sr., Fort Lauderdale Calvary Christian; DL Johnny Alexander, Sr., Ocala Trinity Catholic; DL Samuel Hooker, Sr., Pensacola Catholic; DL Matthew Hewitson, Sr., Ocala Trinity Catholic; DL Laderick Rugama, Sr., Fort Myers Bishop Verot; LB Josue Ramirez, Jr., DeFuniak Springs Walton; LB Matt Goodman, Sr., Boca Raton St. Andrew’s; LB Trey Palmer, Sr., Melbourne Holy Trinity; LB Jaydon Hood, Jr., West Palm Beach Cardinal Newman; Stiles Higgins, Sr., West Palm Beach King’s Academy; LB Brandon Powell, So., North Palm Beach Benjamin; LB Anthony McClain, Sr., Somerset Silver Palms; DB Austin Thacker, Sr., DeFuniak Springs Walton; DB Mallik McConico, So., Ocala Trinity Catholic; Johnathan Lane, Jr., Fort Lauderdale Calvary Christian; DB Brian Campbell, Jr., DeFuniak Springs Walton; DB Quadric Bullard, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna; K Carson Wilt, Jr., Fort Lauderdale Cardinal Newman; P Ryan Leavy, Sr., Tampa Berkeley Prep

Class 2A

SUPERLATIVES
OVERALL POY – Cornelius Shaw, Jr., Lakeland Victory Christian
OFFENSIVE POY – Ryle Aguila, Sr., Hialeah Champagnat Catholic
DEFENSIVE POY – Jesus Machado, Sr., Hialeah Champagnat Catholic
COACH OF THE YEAR – Hector Clavijo, Hialeah Champagnat Catholic

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Ryle Aguila, Sr., Hialeah Champagnat Catholic
QB – Henry Austad, Sr., Winter Garden Foundation Academy
RB – Cornelius Shaw, Jr., Lakeland Victory Christian
RB – Justin Stubbs, Sr., Seffner Christian
RB – Max McClendon, Sr., Jacksonville University Christian
WR – Robert Parker-Crawford, Sr., Tallahassee Maclay
WR – Danny Stutsman, Sr., Winter Garden Foundation Academy
WR – Malik Rutherford, Sr., Hialeah Champagnat Catholic
TE – Tony Livingston, So., Seffner Christian
OL – Hunter Moss, So., Winter Garden Foundation Academy
OL – Ronaldo Sigers, Sr., Hialeah Champagnat Catholic
OL – Noah VanSyckle, Sr., Tallahassee Maclay
OL – Titus Mullen, Jr., Seffner Christian
OL – Joseph Landy, Sr., Naples St. John Neumann
ATH – Cole Gonzales, So., Gainesville Oak Hall
UT – Michael Trigg, Jr., Seffner Christian
K – Patrik Hamann, Sr., Naples St. John Neumann

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Bryan Thomas, So., Winter Garden Foundation Academy
DL – Malik Jones, Sr., Zephyrhills Christian
DL – Landon Barrett, Jr., Tallahassee FAMU DRS
DL – Antonio Johnson, Jr., St. Petersburg Admiral Farragut
DL – Zion Moore, Sr., Moore Haven
LB – Jesus Machado, Sr., Hialeah Champagnat Catholic
LB – Jaxon Giles, Sr., Tallahassee North Florida Christian
LB – Jaydon Hunter, Sr., Lakeland Victory Christian
LB – Jackie Dinh, Sr., Jacksonville University Christian
LB – Brody Poppell, Jr., Tallahassee Maclay
DB – Orel Gray, Fr., Jacksonville University Christian
DB – Lakavian Williams, Sr., Tallahassee FAMU DRS
DB – Caleb Poe, Sr., Lakeland Victory Christian
DB – Jalen Harrell, Sr., Hialeah Champagnat Catholic
ATH –  Kaderris Roberts, Jr., Maitland Orangewood Christian
UT – Javon Jones, Sr., Moore Haven
P – Hunter Grant, Sr., Tallahassee Maclay

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Brett Heuchan, Sr., Tallahassee Maclay
QB – Isaiah Knowles, Sr., Seffner Christian
RB – Tyler Allen, Sr., Mount Dora Christian
RB – Tre’quan Hilton, Jr., St. Petersburg Northside Christian
RB – DJ Clark, Jr., Bradenton Saint Stephen’s Episcopal
WR – Andrew Pickens, Sr., Gainesville Oak Hall
WR – Kennan Milford, Sr., Tallahassee Maclay
WR – Tyson Mobley, Sr., Oviedo The Master’s Academy
TE – Kelton Hallback, Jr., Moore Haven
OL – J.T. Price, Jr., Tallahassee North Florida Christian
OL – Matthew Jaroszeski, Sr., Jacksonville Christ’s Church Academy
OL – Aveien Smith, So., Gainesville Oak Hall
OL – Jiare Jackson, Sr., Lakeland Victory Christian
OL – Ryan Wilson, Sr., Mount Dora Christian
ATH – Donovan Lassiter, Sr., Fort Lauderdale Westminster Academy
UT – Omarion Littles, So., Gainesville Saint Francis Catholic
K – Brandon Hannon, Sr., Monticello Aucilla Christian

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Dario Araya, Jr., Naples First Baptist
DL – Dylan Davis, Sr., Bradenton Saint Stephen’s Episcopal
DL – Khol Roswan, So. Jacksonville University Christian
DL – Jake Glasser, Sr., Naples St. John Neumann
DL – Steven Tinsley, Sr., Fort Lauderdale Westminster Academy
LB –  Joe Carter, Jr., Jacksonville University Christian
LB – Cole Poorman, Sr., Oviedo The Master’s Academy
LB – Cam Vining, Sr., Bradenton Saint Stephen’s Episcopal
LB – Gabe Jean-Simon, Jr., Lakeland Victory Christian
LB – A.J. Miller, Sr., Tallahassee Maclay
DB – Zhai Smith, Sr., Gainesville Oak Hall
DB – Lewai Mitchell, Jr., Maitland Orangewood Christian
DB – Will Evans, Sr., Tallahassee FAMU DRS
DB – Deandrae McCray, Sr., Tallahassee North Florida Christian
ATH –  Lorenzo Sampson, Sr., Moore Haven
UT – Jkobe Jones, So., Seffner Christian
P – Mykai Chan, Sr., Winter Garden Foundation Academy

HONORABLE MENTION

QB Ben Anderson, Sr., Jacksonville Christ’s Church Academy; QB Ty Poorman, Sr., Oviedo The Master’s Academy; Rich Mellien, Fr., Naples First Baptist; RB Jared Grant, Jr., Monticello Aucilla Christian; RB Cadence Lampp, Sr., Jacksonville Christ’s Church Academy; RB Terrance Gibbs, So., Oviedo The Master’s Academy; RB David Rimes, Sr., West Palm Beach Berean Christian; RB Micah Lewis, Fr., Fort Lauderdale Westminster Academy; WR Seth Daniels, Sr., Winter Garden Foundation Academy; WR Jacarree Kelly, Fr., Gainesville Oak Hall; WR Greg Thomas, Jr., Fort Myers Evangelical Christian; OL Damon Donalds, Jr., Naples Community School; OL Kevin Cline, Sr., Boca Raton Christian; DL Jaiden Fisher, Sr., Orlando Christian Prep; DL Robert Lovett, Jr., St. Petersburg Admiral Farragut; DL Tye Harriell, Jr., Lakeland Victory Christian; DL Matthew Konkol, Jr., Bradenton Saint Stephen’s Episcopal; DL Edward Bryan, Fr., Winter Garden Foundation Academy; LB Sam Ryan, St. Augustine St. Joseph; LB Gabe Tejada, Sr., Orlando Christian Prep; LB Harrison Tate, Sr., Tallahassee Maclay; LB Dillon Ott, Jr., St. Augustine St. Joseph; LB Zach O’ Connor, Jr., Jacksonville Christ’s Church Academy; DB Patrick Lane, Sr., St. Augustine St. Joseph; DB Sage Jones, Sr., Orlando Christian Prep; DB Martel Mott, Jr., St. Petersburg Admiral Farragut; ATH Anthony McPhee, Sr., Belle Glade Glades Day

Class 1A

SUPERLATIVES
OVERALL POY – Vinsonta Allen, Sr., Madison County
OFFENSIVE POY – Treven Smith, Sr., Blountstown
DEFENSIVE POY – Frankie Burgess, Sr., Pahokee
COACH OF THE YEAR – Beau Johnson, Blountstown

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Jaxson Beach, Sr., Mayo Lafayette
QB – Ty Corbin, Sr., Chiefland
RB – Joe Brunson, Sr., Baker
RB – Treven Smith, Sr., Blountstown
RB – K’wan Powell, Jr., Vernon
WR – Derrion Staten, Sr., Madison County
WR – Detrevian Nealy, Sr., Monticello Jefferson County
WR – Zoe Roberts, Sr., Perry Taylor County
TE – Sedrik Moultrie, Sr., Chiefland
OL – Zane Herring, Sr., Madison County
OL – Logan Firestine, Sr., Chiefland
OL – Zac Coe, Sr., Madison County
OL – Gavin Vaccarello, Jr., Baker
OL – Dustin Oglesby, Sr., Baker
ATH – Vinsonta Allen, Sr., Madison County
UT – Tyler Perry, So., Trenton
K – Tylar Barbato, Sr., Hawthorne

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Frankie Burgess, Sr., Pahokee
DL – Cedric Cohen, Jr., Newberry
DL – Elijah Flanders, Sr., Chiefland
DL – Eric McQueen, Sr., Baker
DL – Jahyren Lee, So., Madison County
LB – Devin Jordan, Sr., Baker
LB – Leontre Robinson, Jr., Newberry
LB – Ke’shaun Mitchell, So., Madison County
LB – Caleb Morgan, Sr., Trenton
LB – Jayquan Williams, So., Hawthorne
DB – Dre Lawrence, Jr., Hawthorne
DB – Zarrion Robinson, Sr., Madison County
DB – Tyreke Williams, Sr., Newberry
DB – Octavius Davis, Sr., Madison County
ATH –  Seth Scott, Sr., Sneads
UT – Robert Glanton, Sr., Perry Taylor County
P – JJ Harper, Sr., Newberry

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Kevis Thomas, Fr., Perry Taylor County
QB – Dyvion Bush, Jr., Vernon
RB – Brandon Siples, Sr., Freeport
RB – Calvin Stringer, Sr., Sneads
RB – Jeremiah Castro, Sr., Graceville
WR – Zach Hall, Sr., Chiefland
WR – Colton Leibold, Sr., Branford
WR – Brent Eister, Sr., Jay
TE – Junior Cress, Sr., Branford
OL – Parker Lawson, Sr., Mayo Lafayette
OL – Connor Michael, Sr., Sneads
OL – Brandon Firestine, Sr., Chiefland
OL – Le’tavious Cuthbertson, Sr., Madison County
OL – Delonus Kabir, Sr., Pahokee
ATH –  Tyrese Jackson, Sr., Trenton
UT – Robert Hiers, Jr., Madison County
K – Pierce Thompson, Sr., Baker

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Todd Brown, Sr., Madison County
DL – Kentrell Strickland, Sr., Hawthorne
DL – JB Godwin, Sr., Lake Butler Union County
DL – Kobe Phillips, Sr., Freeport
DL – Jacob Morgan, Sr., Trenton
LB –  Levi Warmack, Sr., Chiefland
LB – Trevor Holtzendorf, So., Lake Butler Union County
LB – Seth Baksa, Jr., Baker
LB – GeKobe Smith, Sr., Monticello Jefferson County
LB – Bubba Hester, Sr., Newberry
DB – Damion Robinson, Jr., Graceville
DB – Octavyous Ross, Sr., Port St. Joe
DB – Jeremiah Roofe, Sr., Crescent City
DB – Dylan Dawson, Sr., Sneads
ATH –  Alex Valdez, Sr., Blountstown
UT – Tywuan Lee, Jr., Hilliard
P – Charlie Nichols, Sr., Graceville

HONORABLE MENTION

QB Judd Smith, Sr., Jay; QB Seth Heiderman, Branford; RB Hosea Robinson, Sr., Lake Butler Union County; Kobe Delima, Sr., Newberry; RB Alex Williams, So., Wewahitchka; RB Jayden Jackson, Jr., Bratt Northview; RB Trent Pebbles, Sr., Bratt Northview; RB Fitzgerald Warren, Sr., Cross City Dixie County; WR Nic’kel Freeman, So., Mayo Lafayette; WR Zechariah Jones, Jr., Madison County; WR DJ Coston, So., Hilliard; WR Jaquan Corsey, Jr., Monticello Jefferson County; TE KJ Pelt-Long, Sr., Sneads; OL; Austin Roberts, Sr., Dixie County; OL Garrick Davis, Sr., Bratt Northview; OL Carter Mason, Sr., Baker; OL Dylan LaFear, Sr., Baker; OL Michael Billi, Sr., Freeport; OL Seth Willis, Sr., Hawthorne; OL Cameron Findley, Sr., Bratt Northview; DL Solomon Jones, Jr., Lake Butler Union County; DL Latarie Kinsley Jr., Pahokee; DL Carson Hatchett, Sr., Blountstown; DL Thurman Mills, Sr., Hawthorne; DL Tanner Morgan, Sr., Hilliard; DL Aunterio Minor, Sr., Bratt Northview; DL Julius Johnson, So., Newberry; LB Curran Webb, So., Lake Butler Union County; LB Garrett Brooker, Sr., Bell; LB Derrick Roberson, Sr., Fort White; LB Lee Zilcosky, Sr., Newberry; LB Jordan Alexander, Sr., Madison County; LB Seth O’Neal, Sr., Hilliard; LB Aiden Gainer, So., Port St. Joe; LB Bubber Asher, Sr., Port St. Joe; LB Alonzo Hill, Sr., Sneads; LB Paden Clyatt, Jr., Lake Butler Union County; DB Chalon Howard, Sr., Madison County; DB Xavian Sorey, Jr., Graceville; DB Brody Sharpe, Jr., Baker; ATH Key’shaun Williams, Sr., Hawthorne; UT Darrell Powell, Sr., Vernon; UT A.J. Lee, Sr., Chiefland

About the Author

Jeff Fisher
Jeff is an award-winning journalist and expert in the field of high school sports, underscored with his appearance on CNBC in 2010 to talk about the big business of high school football in America. Jeff turned to his passion for high school football into an entrepreneurial venture called High School Football America, a digital media company focused on producing original high school sports content for radio, television and the internet. Jeff is co-founder and editor-in-chief of High School Football America, which is a media partner with USA TODAY High School Sports.